قیمت دستگاه خشک کن سبزی

قیمت انواع دستگاه سبزی خشک کن نیمه صنعتی

قیمت دستگاه سبزی خشک کن صنعتی و نیمه صنعتی چقدر اختلاف دارد؟ انواع دستگاه سبزی خشک کن را می توان در چه ظرفیتی خریداری نمود؟ سبزی یکی از فرآورده های صیفی جات پر مصرف در کشور است که در فصل تولید آن به صورت تر و تازه مصرف می شود و در سایر فصل ها خشک شده آن را در تهیه غذا ها استفاده می کنند.

سبزی خشک شده به همان سبزی تر و تازه ای گفته می شود که با گرفتن رطوبت و آب آن باعث خشک شدن می شوند. این فرآیند توسط گرمایی که به سبزی ها داده می شود و این منبع گرما در گذشته توسط انرژی خورشید تامین میشد و امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی توسط دستگاه خشک کن انجام می شود و ااین منبع گرما از مشعل های کوره دستگاه سر چشمه می گیرد.

قیمت انواع دستگاه سبزی خشک کن نیمه صنعتی

البته برای سبزیجات باید از گرمای غیر مستقیم که همراه با باد فن است که استفاده کنیم که مانع از سیاه شدن و سوخته شدن سبزی شود. چون برای سبزیجات عطر، طعم و ظاهر آن بسیار اهمیت دارد و اگر هدا کدام از آنها با بی دقتی در حین خشک شدن از بین برود و کمرنگ شود باعث کاهش کیفیت سبزی می شود. دستگاه خشک کن با کیفیت سبزی خشک رابطه ی کاملا مستقیمی دارد یعنی اگر از دستگاه خشک کن مناسبی برای تولید استفاده نکنیم.

نمی توانیم سبزی خشک شده مورد پسند بازار را تولید نماییم. دستگاه خشک کن سبزیجات باید قادر باشد که بتواند در دماهای بسیار پایین سبزیجات را یکنواخت و با حفظ عطر خشک نماید که اینکار بسیار حساس است و هر دستگاه خشک کنی برای تولید سبزی خشک ساخته نشده است.

سبزیجات را باید قبل از خشک کردن تمیز و شستشو داد و سپس اگر نیاز بود ساقه ی آن گرفته شود و در غیر اینصورت همراه با ساقه داخل دستگاه خشک کن بگذاریم.

دستگاه خشک کن، گرچه یک ماشین تولید همه کار بوده و می تواند هر نوع مواد غذایی را با خشک کردن رطوبت و آب آن، تبدیل به ماده ی غذایی خشک کند. اما نکته ای که اهمیت دارد، طرز خشک کردن هر کدام از آنهاست.

مثلا سبزیجات به همان روشی که میوه جات را خشک می کند، تولید نمی شود بلکه روش خاص خود را دارد برای خشک کردن که بتواند با حفظ عطر و طعم که یکی از مولفه های مهم سبزیجات خشک است را خشک نماید.

دستگاه خشک کن سبزیجات به عنوان ابزاری کمکی برای باغدرانی است که می خواهند با فرآوری سبزیجات برداشتی را به فروش برسانند. البته این ابزار در چند دهه ی اخیر به وسیله ای برای داشتن یک شغل پردرآمد  آسان با کمترین سرمایه شده است.

قیمت انواع دستگاه سبزی خشک کن نیمه صنعتی

استفاده از دستگاه خشک کن برای تولید سبزیجات خشک امروزه به راه حلی مطمئن و کاملا سریع مبدل شده بطوریکه هر فردی با دشات هر ابعادی از این دستگاه خشک کن می تواند انواع سبزیجات اعم از نعنا، شوید، گشنیز، جعفری، مرزه، آویشن و غیره را خشک کند.

نکته ای که در مورد دستگاه های خشک کن سبزیجات باید بدانید فاصله ی سینی رعایت نشود نمی توان از تمام ظرفیت اصلی سینی ها برای خشک کردن سبزیجات استفاده نمود و سایز استاندارد فاصله ی دو سینی از همدیگر ۱۵ سانتی متر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما