قیمت دستگاه خشک کن میوه

قیمت دستگاه خشک کن میوه گازی + تضمین کیفیت

قیمت دستگاه خشک کن میوه گازی با نوع سوخت برقی چقدر فرق می کند؟ آیا زمان و کیفیت خشک کردن دستگاه با سوخت گازی بهتر است یا برقی؟ میوه ها و سبزیجات از محصولاتی هستند که بلافاصله بعد از چیده شدن باید برای فروش به بازار فرستاده شوند، زیرا رطوبت اضافی موجود در آنها به سرعت باعث خرابی و پایین آمدن کیفیتشان می شود.

از این رو بسیاری از کشاورزان و باغداران در صدد خرید دستگاه میوه خشک کن هستند تا بدین وسیله علاوه بر جلوگیری از خرابی میوه، و حفظ ارزش غذایی، سودی خوبی نیز به جیب بزنند.

امروزه دستگاه های میوه خشک کن را به صورتی طراحی می کنند که قابلیت خشک کردن محصولات را به شکل کاملا اتوماتیک دارد و طوری طراحی شده که نیاز به حضور مداوم نیروی انسانی ندارد.

دستگاه های میوه خشک کن تجهیزات لازم را داشته و مجهز به تنظیمات و سیستم های هوشمند است. درعین حال این دستگاه ها  میوه ها و سبزیجات را با کیفیت بالایی خشک می کند و از نظر دما و زمان قابل تنظیم و کنترل می باشند.

قیمت دستگاه خشک کن میوه گازی

همانطور که می دانید، دستگاه های خشک کن میوه، با تنوع بالا در دسترس مشتریان و باغداران قرارگرفته است، که تکنولوژی طراحی این دستگاه ها هر چند سال یکبار به روز می شود و هر ساله شاهد فروش مدل ها و انواع جدیدی از آنها با قیمت های مختلف هستیم.

نوع سوخت و کار دستگاه های میوه خشک کن با یکدیگر متفاوت است. از جمله آنها می توان به میوه خشک کن برقی، میوه خشک کن گازی و میوه خشک کن گازوئیلی اشاره نمود. قیمت دستگاه خشک کن میوه گازی، با توجه به موارد زیر تعیین می شود:

  • ابعاد و گنجایش دستگاه
  • نوع و مدل دستگاه میوه خشک کن
  • تعداد سینی ها
  • نوسان ارز
  • برند دستگاه ( ایرانی یا خارجی بودن)

معمولا دستگاه های میوه خشک کن گازی، در مدت زمان بسیار کم با سرعت بالا میوه ها و سبزیجات را در حجم بالا خشک می کند. کیفیت خشک کردن میوه ها در این روش بسیار بالاست، به همین دلیل نظر بسیاری از مشتریان را به سمت خود جلب کرده است.

در بیشتر دستگاه های میوه خشک کن گازی، سیستم خاموش کننده اتوماتیک و فن هایی وجود دارد، که باعث به گردش درآمدن هوای دستگاه می شود.

این تجهیزات باعث می شود، رطوبت انواع میوه و سبزی گرفته شود و در عین حال تازگی خود را از دست ندهد.

محصولات خشک شده خروجی معمولا از کیفیت خیلی بالایی برخوردار بوده و علاوه بر آن ویتامین ها و خواص میوه ها حفظ می شود  همچنین تغییری در رنگ محصول رخ نمی دهد.

سوخت مورد استفاده این نوع دستگاه میوه خشک کن، گاز بوده و می توان از گاز شهری برای راه اندازی دستگاه استفاده کرد.

انتقال حرارت در دستگاه به شکل غیر مستقیم انجام می گیرد. این عمل باعث می شود که محصول تغییر رنگ ندهد و خواص و ویتامین ها از بین نرود.

قیمت دستگاه خشک کن میوه گازی

عملیات رطوبت گیری میوه ها در دستگاه میوه خشک کن گازی توسط دو فن قوی صورت می گیرد. همچنین دستگاه به یک مانیتور کنترل تمام دیجیتال مجهز است که قابلیت تنظیم دما و زمان را دارد. وقتی میوه ها و سبزیجات در دستگاه خشک می شود به اپراتور هشدار داده و دستگاه خاموش می شود.

موتورهای دستگاه میوه خشک کن نیمه صنعتی قدرتی معادل ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ وات توان داشته و گنجایش آن در هر نوبت معادل ۵۰ الی ۱۰۰ کیلوگرم است.

مهمترین عاملی که باید در هنگام خشک شدن میوه توسط دستگاه میوه خشک کن گازی مد نظر قرار داد، میزان رطوبت و ضخامت میوه هاست چرا که زمان خشک شدن هر میوه بسته به نوع آن متفاوت خواهد بود.

از ویژگی هایی که باعث بالارفتن قیمت دستگاه خشک کن میوه گازی، شده است، جنس بدنه و سینی های به کار رفته در دستگاه می باشد. سینی ها معمولا از بهترین جنس گالوانیزه بوده تا در مقابل ضربات احتمالی مقاوم باشند.

تسهیل در نظافت دستگاه برای رعایت بهداشت، یکی دیگر از ویژگی های مهم دستگاه به حساب می آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما