قیمت دستگاه خشک کن میوه

قیمت دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی + هوشمند

دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی را با چه قیمتی می توان خریداری نمود؟ دستگاه خشک کن نیمه صنعتی نیاز به چقدر فضا کاری دارد؟

امروزه خوراکی ها و تنقلات متنوعی وارد بازار شده ولی همانطور که می دانید، بسیاری از این خوراکی ها برای بدن مضر هستند و ارزش تغذیه ای ندارند. میوه های خشک با داشتن ویتامین ها و مواد معدنی جایگزین مناسبی برای این دسته از خوراکی های مضر به حساب می آیند.

خشک کردن محصولات، قرن هاست که به عنوان روشی کارآمد برای نگهداری و حفظ خوراکی ها شناخته شده، چرا که خشک کردن به معنی خارج کردن رطوبت و آب اضافی از میوه و سبزیجات بوده و یکی از بهترین تکنیک ها برای نگهداری محصول در طول زمان به حساب می آید.

دستگاه های میوه خشک کن در مدل های متنوع به بازار آمده که می تواند با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و خارج نمودن رطوبت، میوه های بی کیفیت را به شکل چیپس درآورد.

با توجه به سودی که از فروش میوه خشک عاید تولید کنندگان می شود، نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.

قیمت دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی

دستگاه های میوه خشک کن انواع مختلفی دارند که از جمله آن می توان به دستگاه میوه خشک کن صنعتی و نیمه صنعتی، دستگاه میوه خشک کن خانگی، دستگاه میوه خشک کن تونلی و کابینی اشاره نمود.

هر چه دستگاه میوه خشک کن از  مدل، تکنولوژی بالایی برخوردار باشد و هرچه  تعداد سینی ها و ظرفیت وابعاد دستگاه میوه خشک کن بیشتر باشد قیمت بالاتری دارد.

قیمت دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی، به مراتب از نوع خانگی آن بالاتر است، چرا که تکنولوژی بالاتری داشته و در مدت زمان کمتری حجم زیادی از میوه را خشک می کند.

از مدل های دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی می توان به دو مدل گاز سوز و دوگانه سوز اشاره کرد.

در برخی از مدل های مخصوص دستگاه های خشک کن میوه نیمه صنعتی قابلیت گازسوز بودن نیز وجود دارد، یعنی در صورتی که از فن های برقی برای خشک کردن میوه استفاده نشود، می توان از موتور گازسوز استفاده نمود.

عملکرد مدل های دوگانه سوز نیز مانند مدل های معمولی می باشد با این تفاوت که از سوخت گاز جهت تولید حرارت استفاده می شود.

عواملی مهمی که در سیستم خشک کردن محصول بسیار اهمیت دارند عبارتند از:

  • میزان رطوبت ماده
  • مدت زمان خشک کردن میوه ها

از مزایای خشک کردن  میوه های مختلف این است که با خارج شدن آب اضافی داخل میوه، ماندگاری آنها بالا می رود، علاوه بر آن می توان در تمام فصول انواع  چیپس میوه را استفاده کرد.

میوه ها را به سه روش خشک می کنند، خشک کردن میوه به صورت کامل مانند زرد آلو، خشک کردن به صورت خرد شده مانند بیشتر میوه ها از جمله موز، کیوی، پرتقال، انبه و خشک کردن به صورت پودر میوه.

قیمت دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی

روش خشک کردن برای خشک کردن میوه ها کاملا وابسته به خواص فیزیکی میوه می باشد.

برای خشک کردن کامل معمولا از خشک کن های خورشیدی یا خشک کن گردش هوا استفاده می شود. خشک کردن میوه های خرد شده توسط دستگاه های خشک کن درون سینی های بزرگ میوه انجام می شود و برای خشک کردن به صورت پودری از خشک کن های اسپری و درام استفاده می کنند.

دستگاه های میوه خشک کن صنعتی علاوه بر داشتن تنوع در مدل و برند، از نظر ابعاد، اندازه و ظرفیت نیز متنوع هستند. تنوع در ابعاد و ظرفیت کار را برای کارگاه ها و تولیدی های کوچک آسان کرده و بسیاری از باغداران می توانند با استفاده از این ماشین آلات، بدون خرج هزینه های اضافی محصولات خود را خشک کنند.

مشتریان بهتر است، قبل از خرید دستگاه میوه خشک کن نیمه صنعتی، به سایت های فروش مراجعه و کاتالوگ هایی که عکس و مشخصات مدل های مختلف دستگاه وجود دارد، را  ببینند و بعد از مقایسه قیمت دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی، با دیگر دستگاه های خشک کن میوه، اقدام به خرید نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما