قیمت دستگاه خشک کن میوه

قیمت دستگاه خشک کن انگور و کشمش ارزان

آیا دستگاه خشک کن انگور و کشمش ارزان قیمت بی کیفیت است؟ دستگاه خشک کن صنعتی انگور را با چه کیفیتی خشک می کند؟ در حالی که بازار کشمش در کشور ما و همسایه چون عراق، پاکستان، افغانستان و قطر داغ شده است.

و صادرات انواع کشمش حسابی رونق گرفته است که دلیل اصلی آن کشمش تولید ایران در جهان از نظر درجه بندی و مرغوبیت حرف اول را می زند و کیفیت و تنوع کشمش های ایرانی طوری است که زائقه ی و سلیقه هر مشتری آنرا می پسندد.

البته شرایط آب و هوایی خوب دلیل اصلی کیفیت کشمش تولید ایران است.

انگور دارای گونه های مختلفی است که خوشبختانه همه ی آنها در سرتاسر کشور تولید می شوند. مهم ترین مناطقی که در تولید انگور و کشمش فعال هستند می توان به تاکستان قزوین، کردستان و شیراز اشاره داشت که همگی از بزرگترین تولید کنندگان کشمش ایران هستند.

کشمش های این مناطق در سیر مراحلی به کشور های دیگر صادرات و مورد تقاضا گردید. البته این فرآیند طی یک شب اتفاق نیفتاد.

بلکه در صنعت کشمش و تولید آن بصورت مکانیزه و ماشینی کردن فرآیند تولید سرمایه گذاری کلانی از سوی کشاورزان انجام شد تا بتوانند محصول خود را بدون واسطه و با قیمت واقعی به فروش برسانند و از جهت باعث ارز آوری برای کشور شوند.

قیمت دستگاه خشک کن انگور و کشمش ارزان

در گذشته کار خشک کردن و تبدیل انگور به کشمش بصورت کاملا سنتی انجام می شد که این روش عیب و ایراداتی زیادی داشت که می توان به بهداشتی نبودن فرآیند تولید که چون انگور ها در فضای باز و آزاد قرار می گرفتند و گرد و خاک جذب کشمش ها می شد.

این روش عیوب دیگری هم دارد که می توان طولانی شدن فرآیند خشک کردن انگورها اشاره داشت که اگر هوا خوب نبود و بارانی بود، خشک امکان پذیر نبود و امکان خراب شدن انگور بود. البته انگور ها کیفیت و ماندگاری اصلی خود را به واسطه ی قرار دادن بیش از حد در مقابل گرمای آفتاب از دست می دهند.

دستگاه خشک کن انگور و کشمش

با ساخت و عرضه دستگاه های خشک کن به بازار، تمام مشکلات و عیب های روش خشک کردن انگور بصورت سنتی رفع شد و انگور ها را می توان بوسیله خشک کن ها با بهترین کیفیت صادراتی خشک و درجه بندی نمود.

کشمش که با دستگاه خشک کن تولید می شود فرق زیادی با سنتی خشک کردن انگور دارد و روش ماشینی، کشمش را بصورت کاملا تمیز و بهداشتی تولید می کند. خشک کردن انگور توسط دستگاه فرآیند است که حداقل ۸ الی ۹ ساعت زمان می برد.

دستگاه های خشک کن انگور و کشمش دارای سیستمی هستند با انتقال گرما مستقیم انگور را خشک نمی کنند بلکه بصورت غیر مستقیم و باد گرم انگور ها خشک می شوند و در این روش ماندگار انگور ها هم افزایش پیدا می کند.

با استفاده از دستگاه خشک کن می توان به دو روش آویزی و یا حالت سایه خشک انگور ها تبدیل به کشمش نمود.

که استفاده از هرکدام مستلزم دانستن این موضوع است که انگور کدام منطقه را قصد داریم خشک کنیم، چون انگور هر منطقه طبق روش مخصوص خشک می شود.

قیمت دستگاه خشک کن انگور و کشمش ارزان

قیمت دستگاه خشک کن انگور و کشمش

تنها معیار تعیین کننده قیمت دستگاه های خشک کن، ظرفیت آنهاست. یعنی هر چه تعداد کابین و سینی ها افزایش یابد قیمت دستگاه نیز بالاتر می رود.

همان طور که در بالا ذکر کردیم انگور حداقل هشت ساعت زمان نیاز دارد تا تبدیل به کشمش شود و در طول یک شبانه رو از دستگاه بیشتر از دو پارت کاری هشت ساعته نمی توانید استفاده کنید.

شرکت بنابر نوسانات مواد اولیه و قیمت آهن و فلزات، تصمیم گرفته از درج قیمت در سایت خودداری نموده و قیمت را فقط می توانید از کارشناسان فروش دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما