قیمت دستگاه خشک کن سبزی

قیمت دستگاه خشک کن سبزی صنعتی و نیمه صنعتی

قیمت دستگاه خشک کن سبزی صنعتی و نیمه صنعتی براساس مولفه هایی تعیین می شود که در کیفیت محصول خشک شده بسیار تاثیر دارد. از مهم ترین عواملی که در تولید سبزی خشک شده مرغوب تاثیر مستقیمی دارند می توان به انتخاب نوع سبزی، رنگ سبزی، کیفیت سبزی، روش خشک کردن سبزی و وسیله و ابزار خشک کردن سبزی اشاره نمود. همه ی این مواردی که گفته شد برای تولید سبزی خشک شده ی درجه یک موثر هستند و با نبود هر یک سبزی و خروجی محصول خشک شده ی ما کیفیت چندانی نخواهد داشت.

مسلما اولین قدم برای خشک کردن سبزی نوع سبزی و منطقه ای است که از آن برداشت شده است. از هر سبزی نمی توان برای خشک کردن استفاده نمود چون قبلش باید کاملا سبزی شسته و پاک شده باشد و سپس ساقه های آن جدا شده باشد. در این صورت مناسب است تا سبزی را به بهترین شکل خشک نماییم.

قیمت دستگاه خشک کن سبزی صنعتی و نیمه صنعتی

رنگ سبزی هم تاثیر خواهد گذاشت چون سبزی هر چقدر سبز تر باشد نشانه ی تازگی آن است و اگر رنگ آن متمایل به تیره و یا قهوه ای باشد باعث می شود سبزی کهنه تر و پلاسیده تیره به نظر برسد. بهترین زمان از برداشت سبزی تا خشک کردن حداکثر ۲ روز است و اگر بیشتر از آن به طول بی انجامد سبزی خشک شده ی ما کیفیت لازم را نخواهد داشت.

روش های خشک کردن سبزی

در عصر امروز دو روش برای خشک کردن سبزیجات بکار می گیرند که اولین روش حالت سنتی بوده و در گذشته هم نیاکان ما هم برای نگهداری بلند مدت مواد غذایی استفاده می کردند که در این روش سبزی را در مقابل آفتاب قرار می دهند که توسط گرمای آن رطوبت سبزی بخار شده و طی گذشت چند روز سبزی ها به محصول خشک شده تبدیل می شوند. این روش در فضا و محیط باز انجام می شود و نمی توان انتظار زیادی از کیفیت سبزی خشک شده داشت.

روشی که امروزه بسیاری از صنایع و کارخانجات برای تولید سبزی خشک از آن استفاده می کنند تولید سبزیجات خشک توسط ماشین آلات خشک است. در واقع دستگاه های خشک کن توانایی تولید سبزیجات خشک در حجم بسیار زیادی را دارد و تابع داشتن شرایط آب و هوای آفتابی و خشک نیست و در هر آب و هوایی می توان سبزی را بوسیله ی آنها خشک نمود.

قیمت دستگاه خشک کن سبزی صنعتی و نیمه صنعتی

نسل اول دستگاه های خشک کن سبزی، مدل کابینی بود که معروف به کابینتی هم هست. این دستگاه دارای سینی بود و سبزی ها بر روی سینی قرار می گرفتند و با گرمایی که داخل کابین تولید میشد سبزیجات خشک میشدند. بسیاری از کارخانجات بدلیل گرمای متعادل و یکنواخت این دستگاه، همواره از مدل کابینی برای تولید سبزی خشک شده استفاده می کنند.

بعد از دستگاه های کابینی، خشک کن های تونلی و مایکروویو راه خود را به بازار باز کردند که این مدل دستگاه ها از نظر سرعت خشک کردن می توانند در مدت کوتاهی اینکارا انجام دهند و سرعت تولید سبزی خشک شده در این دستگاه به قدری بالاست که توانایی خشک کردن حجم بالایی از سبزی را در کوتاه ترین زمان را خواهد داشت.

دستگاه خشک کن سبزی صنعتی و نیمه صنعتی

یکی از اصلی ترین چالش های پیش روی خریدارانی که قصد راه اندازی یک کارگاه و کارخانه تولید سبزی خشک شده را دارند این می باشد که نمی توانند در انتخاب دستگاه و یک خط تولید تصمیم درستی بگیرند و دچار سردرگمی شده اند. در صورتی که برای خرید دستگاه خشک کن ابتدا باید مولفه هایی مثل اندازه ی فضای کاریمان و شرایط بودجه ای خریداری نماییم. صنعتی و یا نیمه صنعتی دستگاه خشک کن باید مطابقت داشته باشد با شرایط مکانی ما، یعنی اگر کارگاه داریم بدنیال خرید دستگاه خشک کن سبزی نیمه صنعتی باشیم و اما اگر بخواهیم در فضای کارخانه ای اینکار را انجام دهیم باید به فکر خرید دستگاه صنعتی باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما