فروش دستگاه خشک کن میوه

فروش دستگاه خشک کن تولید انواع کشمش + بهترین قیمت

انواع دستگاه های خشک کن تولید کشمش به چه روش هایی انگور را خشک می کند؟ مرکز خرید و فروش این دستگاه ها کجاست؟

میوه و سبزیجات بخش عمده ای از محصولات غذایی و مصرفی کشورهای در حال توسعه را تشکیل می دهد و طبق آمار های رسمی، میزان قابل توجهی از این مواد غذایی با گذشت زمان ضایعات شده و قابل مصرف نیستند.

در گذشته که افراد آشنایی با خشک کردن مواد غذایی نداشتند مجبور بودند حجم زیادی از مواد غذایی دور بریزند که نمی توانستند این ها را به خوبی نگه داری کنند. بعداز اطلاع از خشک کردن مواد غذایی، این امکان فراهم شد که می توانستند مواد غذایی را با خشک کردن در مدت زمان بسیار طولانی تری نگهداری و مصرف نمایند که نمونه ی بارز آن هم میوه های فصلی است که امروزه حجم انبوهی از آنها به صورت خشک شده مصرف می شود.

انگور یکی از بزرگترین میوه هایی در جهان است که از تلفات و ضایعات زیادی در زمان برداشت با آن مواجه بودیم که منجر به از بین رفتن حداقل ۲۰ درصد کل بار برداشت شده میشد. با اعمال فرآیند خشک کردن روی انگور، ضایعات این میوه به کمتر از ۱ درصد رسید و محصول جدیدی به نام کشمش بوجود آمد که به روش آفتابی و یا سایه خشک، تولید می شدند.

این روش چون بهداشتی نبود و مدت زمان بیشتری برای تولید نیاز داشت، روش کارآمدی نبود که با ورود انقلاب صنعتی در صنعت کشاورزی، این صنعت همراه با تحولات عظیمی همراه شد بطوریکه با ورود ماشین آلات خشک کن به بازار، مشکلات عمده در تولید کشمش از بین رفتند و کشمش خشک بازار خود را پیدا نمود و در کشور های انگور خیز، باعث اشتغال بیشتر کشاورزان شد.

فروش دستگاه خشک کن تولید انواع کشمش

خشک کردن انگور که یک مهارت ساده نیست بلکه نیاز به کسب تجربه دانش در این زمینه دارد. چون برای خشک کردن هر نوع انگوری باید از روش خاص مربوط به انگور استفاده کنیم. خشک کردن بوسیله ی دستگاه خشک کن یکی از آسان ترین و امروزه به گسترده ترین فناوری برای خشک کردن تبدیل شده است که به فرآیند دو گانه معروف است که طی این فرآیند ابتدا حرارات از منبع گرمایش به محصول انتقال می یابد و خارج شدن رطوبت از داخل محصول به فضای اطراف که اینکار توسط فن تخلیه رطوبت انجام می شود.

خشک کن های حراراتی که بیشتر برای خشک کردن محصولاتی چون کشمش استفاده می شود، شامل تبخیر رطوبت داخل محصول توسط گرما است. حرارات در تبدیل انگور به کشمش به صورتی انجام می شود که مانع از ترکیدگی انگور می شود و در حفظ حرارات کنترل شده، بصورت یکدست و همزمان انگور را خشک نماید.

البته روش های زیادی برای خشک کردن انگور وجود دارد اما پر بازده ترین آن، انتقال حرارات و خارج کردن رطوبت است که هزینه های تولید را بصورت چشمگیری کاهش می دهد. تولید و خشک کردن انواع کشمش از مزیت های اصلی دستگاه خشک کن است که از خرید هر دستگاه برای هر نوع انگور، بی نیاز می کند و تنها با یک دستگاه می توان همه ی انگور ها را خشک نمود و از دستگاه همه کاره نهایت استفاده را برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما