فروش دستگاه خشک کن میوه

خرید و فروش دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات اتوماتیک

دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات اتوماتیک جزو پر طرفدار ترین خط تولید هایی هستند که در تیراژ بالا خرید و فروش می شود. میوه و سبزیجات خشک یکی از محصولات پر مصرف در طول دو سال اخیر بوده است و با افزایش و بالا رفتن قیمت آجیل و خشکبار مردم رو به خرید میوه جات خشک آورده اند و از آنجائیکه فرهنگ مصرف این دو محصول در سبد غذایی ما جا باز کرده از این جهت مردم به دنبال خرید و مصرف محصولات همچون میوه و سبزیجات خشک شده اند.

هدف از خشک کردن میوه و سبزیجات، به دلیل بوده که بتوان در زمان هایی که فصل برداشت آن میوه و یا سبزی تمام شده و دیگر امکان تهیه ی آن نیست بتوانیم با خشک کردن این دو محصول مدت زمان نگهداری آنها افزایش داده و دوما که بتوانیم در صورت نیاز در فصل های دیگر آنها را مصرف کنیم.

خرید و فروش دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات اتوماتیک

در گذشته این میوه و سبزی جات به روش های مختلف سنتی خشک میشد که یکی از معروف ترین آنها استفاده از آفتاب بود که میوه و سبزی را مقابل نور مستقیم قرار می دادند و اینها طی چندین روز خشک میشدند.

اما امروزه روش ها کاملا فرق کرده و خشک کردن میوه و سبزی بوسیله ی دستگاه خشک کن انجام می شود و دیگر نیازی به طی کردن مدت زمان چند روزه برای خشک کردن نیست و می توانیم هر نوع مواد غذایی را در مدت زمان چند ساعته و در یک محیط کاملا تمیز و بهداشتی انجام داد.

دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات دیگر برای چه مواد غذایی قابل استفاده است؟

مجموعه کاملی از غذا ها و تنقلات وجود دارد که تولید خشک آنها بسیار عالی است. بیشتر میوه ها می توانند خشک شوند و به عنوان میان وعده خوشمزه در طول روز استفاده کنیم.

در واقع لیست بلندی از میوه و سبزیجات و همچنین مواد غذایی چون تولید کشمش از انگور و یا خشک کردن قارچ، خرما، گوشت و یا ماهی استفاده می شود. در واقع می توانیم به وسیله ی خشک کن فرآوری بسیاری از مواد غذایی خوراکی انجام دهیم و محصول خشک با ماندگاری بالا تبدیل کنیم.

خرید و فروش دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات اتوماتیک

گیاهان دارویی هم دسته ای از این محصولات است که بعداز برداشت فورا نیاز به خشک کردن و از بین بردن رطوبت آن دارد تا دچار کپک زدگی نشود و از بین نرود و این کار می توانیم توسط یک خط تولید که شامل شستشو، خشک کن و بسته بندی است انجام دهیم.

بسیاری از مواد غذایی بعداز خشک شدن کم وزن و ترد می شوند که نمونه آن خشک کردن لیمو ترش اسلایس خورده که بعد از اینکه خشک شده وزن آن به دلیل داشتن میزان آب و رطوبت زیاد کاسته می شود و به دلیل ترد و حجیم بودن باید از بسته بندی مناسب مثل جعبه ای استفاده کرد.

هر نوع مواد غذایی که قابلیت خشک کردن را دشاته باشد را می توانیم بوسیله دستگاه خشک نماییم.

هنگام خرید دستگاه خشک کن مواد غذایی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اندازه : نکته ی اصلی و مهمی که هر خریدار باید در هنگام خرید به آن توجه کند، اندازه خشک کن است.بلکه باید دستگاه خشک کن را براساس دو مولفه ی فضای مکانی ما و کارکرد دستگاه تعیین کنیم.

به طور خلاصه اگر می خواهیم دستگاهی خریداری نماییم باید طول، عرض و ارتفاع مکانی که می خواهیم در آنجا ثابت کنیم را ابتدا بدانیم و به تولید کننده اطلاع بدیم این موضوع را.

نکته ی بعدی کاکرد دستگاه است یعنی نوع دستگاه خود را باید از قبل تعیین کنیم و بر این اساس دستگاه های خشک کن به سه نوع تقسیم می شوند که نوع اول خانگی است که داخل فضای خانه می توانیم از آن استفاده کنیم و مجموعا یک فضای بین ۱۰ الی ۲۰ متر مربعی برای کار با آن کافی است.

دوم خشک کن نیمه صنعتی است که حداقل به یک فضای کاری بین ۳۰ تا ۴۰ متر مربع نیاز داره و در نوع صنعتی که حتما باید داخل فضای کارگاهی و یا کاخانه ای قرار بگیره و باید حداقل ۱۰۰ متر مربع را برای آن در نظر گرفت.

خرید و فروش دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات اتوماتیک

مدت زمان کارکرد تایمر : هر دستگاه خشک کنی دارای تایمر و سنسوری است که می تواند زمان و دما را بوسیله ی آن تنظیم نمود. در واقع هر نوع از مواد غذایی که می خواهیم توسط دستگاه، خشک نماییم دارای تایم و زمان دقیقی برای خشک کردن است یعنی چندین ساعت زمان می برد تا کامل خشک شود و این توسط دستگاه و تایمری که توسط آن وجود دارد تنظیم می شود.

به عنوان مثال برای خشک کردن میوه و سبزیجات حداقل به ۷ ساعت زمان نیاز داریم. در واقع این عددی است که سیب را بصورت یکنواخت خشک می کند و دیگر نیازی به خشک کردن مجدد آن نیست.

البته در خشک کن های جدید از سیستم هوشمندی استفاده می کنند دیگر نیازی به تنظیمات دستی نبوده و خود دستگاه بصورت هوشمندانه این کارها را انجام می دهد.

لوازم جانبی : برای تولید میوه و سبزی خشک صرف داشتن دستگاه خشک کن منجر به تولید نمی شود بلکه داشتن چندین وسیله و لوازم کمکی دیگر مثل اسلایسر، هسته گیر، خردکن سبزی، وان های شستشو و دستگاه بسته بندی باعث می شوند خط تولید ما کامل شده و بتوان توسط آن هر نوع میوه و سبزی را به بهترین و راحت ترین شکل خشک نمود.

فروش دستگاه خشک میوه و سبزی

در سال های اخیر استفاده از دستگاه های خشک کن در نوع خانگی تا صنعتی رشد تصاعدی داشته است، چرا که مصرف محصولاتی که توسط این ماشین آلات تولید و خروجی پیدا می کنند نیز بیشتر از سالهای قبل شده و نیاز کشور برای تولید میوه وس بزی خشک شده احساس میشود و خصوصا اینکه هر اینها از محصولات صادراتی عمده هم محسوب می شوند.

از آنجائیکه یکی از معضلات خرید دستگاه دستگاه خشک کن، انتخاب مناسب ترین این مدل هاست. از این جهت بهتر است قبل از خرید دستگاه با فروشنده و تولید کننده این ماشین آلات جهت انتخاب درست دستگاه خود مشورت لازم را انجام دهید تا دچار سردگمی و اشتباه در خرید خود نشوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما