خرید دستگاه خشک کن میوه

خرید دستگاه خشک کن انگور تونلی + با فناوری مایکروویو UV

دستگاه خشک کن انگور تونلی چطور کار می کند؟ آیا می تواند انگور را تبدیل به کشمش نماید؟ نحوه ی خرید و سفارش این دستگاه چگونه است؟

دستگاه خشک کن انگور تونلی به مدل نوار نقاله ای هم معروفند، در واقع این مدل دستگاه تلفیقی از نوار نقاله و بخش تونلی است. نوار نقاله دستگاه خشک کن انگور، کار انتقال انگور ها را به تونل که در قسمت میانی دستگاه طراحی شده است هدایت می کند و این تونل وظیفه تولید گرما و خشک کردن انگور ها را را توسط یک فناوری uv را دارد. این دستگاه خشک کن به سریع ترین نوع خشک کن های انگور معروف اند که در کوتاه ترین زمان می توانند انگور ها را تبدیل به کشمش نمایند که کل این فرآیند از ابتدای خط نوار نقاله تا انتهای خط بازه ی زمانی ۳۰ الی ۴۰ دقیقه ای زمان می برد.

این مدل خشک کن های تونلی را معمولا برای بازار های صادراتی عرضه می کنند که می خواهند انگور را بصورت کاملا ارگانیک و طبیعی تبدیل به کشمش کنند. خشک کن های تونلی فقط در یک شکل تولید می شوند و فقط ظرفیت و ابعاد های آن با هم تفاوت دارند. از این خشک کن ها، صرفا برای خشک کردن انگور و تولید کشمش استفاده نمی شود.

خرید دستگاه خشک کن انگور تونلی

بلکه در تولید و خشک کردن انواع میوه جات بکار گرفته می شود. همانند مدل کابینی دیگر نیاز به چیدن انگور بر روی سینی و قرار دادن سینی ها به داخل کابین نیست و انگورها را بصورت خوشه ای بر روی نوار نقاله قرار می دهند و بعداز مدتی در انتهای نوار نقاله کشمش شده و خروجی می گیرند.

دستگاه خشک کن انگور تونلی با برق سه فاز کار می کند و فقط نیاز به انرژی برق دارد. البته مدل های گازی هم وجود دارد که با مشعل کار می کنند که فقط سرعت خشک کردن مدل برق را ندارند و مدت بیشتری طول می کشد تا انگور را خشک کنند.

خرید دستگاه خشک کن انگور تونلی

برای خرید دستگاه خشک کن انگور تونلی باید آن را براساس ظرفیت تولیدمان انتخاب کنیم. چون این دستگاه دارای ظرفیت های متفاوتی از ۵ تن تا ۲۰ تن می باشد. البته ظرفیت تولید آن، یعنی میزان خروجی و یا کشمش تولید شده است. دستگاه خشک کن انگور تونلی مناسب کار است که توانایی یکدست خشک کردن تمام انگور ها را داشته باشد و دیگر نیازی به مجدد و چندین بار خشک کردن تمام انگور ها را داشته باشد و دیگر نیازی به مجدد و چندین بار خشک کردن نباشد.

خشک کن های تونلی را می توان به خط تولید متصل نمود بطوریکه که بعداز شستشو اولیه و ثانویه انگورها و آبگیری آنها، توسط نوار نقاله حمل شونده ای به قسمت اول خشک کن تونلی متصل نماییم و خود خط بصورت اتومات، انگورها را تبدیل به کشمش می کند و در انتها بعداز دم گیری، قابل عرضه به بازار است.

خرید دستگاه خشک کن انگور تونلی

خشک کن های تونلی بدلیل اینکه ماشین آلات جدید با فناوری نوظهور هستند و همچنین قطعاتی که در تولید آنها بکار می رود بعضا وارداتی اند از این جهت نسبت به مدل های کابینی از قیمت بیشتری برخوردارند و در مقایسه با آنها بازده ای و کارکرد چندین برابری دارند.

کار دوم خشک کن های انگور تونلی، آنزیم زدایی و میکروب زدایی در حین خشک کردن است، یعنی قبل از اینکه انگور خشک شود بوسیله اشعه ی uv، تمام انگور ها آنزیم زدایی شد و سپس به قسمت های بعدی می رود برای خشک شدن، این خشک کنها به مدل های دوار هم می شناسند و در ایران تنها دو شرکت قابلیت ساخت آنها را دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما