خرید دستگاه خشک کن میوه

خرید دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات اتوماتیک

خرید دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات اتوماتیک شما را از داشتن نیروی دائم برای کنترل روی عملکرد دستگاه خشک کن در حین کار بی نیاز می کند. یکی از پر کاربرد ترین و متداول ترین روش هایی که امروزه برای خشک کردن مواد غذایی چون میوه و سبزیجات بکار می گیرند استفاده از دستگاه و ماشین آلات خشک کن است که تاثیر دو چندانی روی بهبود کیفیت میوه و سبزیجاتخشک شده گذاشته است. علاوه بر این دستگاه خشک کن به دلایل گوناگونی از جمله سهولت در فرآیند خشک کردن، تمیز و بهداشتی بودن زمینه ی خشک کردن میوه و سبزیجات در دستگاه و همچنین استفاده و کار با این دستگاه بدون نیاز به داشتن شرایط آب و هوای آفتابی در همه ی فصول سال مورد توجه بسیاری از باغداران و همچنین کارخانجات بزرگ قرار گرفته است.

تنوع در دستگاه های خشک کن به قدری زیاد است که هر فرد حقیقی و حقوقی می توان با توجه به بودجه ای که برای خرید ماشین آلات و راه اندازی خط خشکبار در نظر گفته است اینکار را استارت بزند و در کمترین زمان تولید خود را شروع کند.

خرید دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات اتوماتیک

مزایای دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات

دستگاه های خشک کن مزیت های کاربردی زیادی دارند از جمله آنها می توان به مقرون به صرفه بودن این دستگاه نسبت به روش سنتی خود یعنی آفتاب خشک است. غالبا برا یخشک کردن میوه و سبزیجات بوسیله ی آفتاب، حتما باید شرایط آب و هوایی بصورتی باشد که گرمای لازم به محصولات برسد تا باعث بخار شدن بخار و آب میوه و سبزیجات شود و اگر این گرما نباشد و یا کم باشد باعث کپک زدگی و خرابی کل محصول می شود و در نتیجه وجود دستگاه خشک کن بی آنکه تابع شرایط آب و هوای گرم باشد می تواند در هر زمان این گرما را تامین نماید و در یک محیط کاملا ایزوله محصولات را با بهترین درجه ی کیفی خشک نماید.

البته هنوزه در بسیاری از نقاط ایران از همان روش قدیمی برای خشک کردن محصولات خود استفاده می کنند که به عنوان مثال باغداران انگور تاکستان بدلیل عدم آشنایی با روش های جدید و بکارگیری ماشین آلات، همواره انگور های خود را با قرار دادن در مجاورت آفتاب و گرما تبدیل به کشمش می کنند.

استفاده از دستگاه های خشک کن مزیتی دیگری هم دارد که شاید هیچ روشی نتواند آن را میسر کند این می باشد که می توان بوسیله ی این دستگاه هر نوع از مواد غذایی جامد و مایع شکل را بدون آنکه ذره ای به بافت و کیفیت آن آسیب وارد شود به بهترین شکل ممکن خشک نمایید.

خرید دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات اتوماتیک

تفاوت بین دستگاه خشک کن اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

نیاز به دستگاهی کاملا اتوماتیک و هوشمند که بتواند تمام نیاز اپراتوری که با دستگاه کار می کند را بهترین شکل تامین کند و بی آنکه بدون دخالت دست تمام امور مربوط به خشک کردن میوه و سبزیجات را انجام دهد. در دستگاه های نیمه اتومات و یا دستی نیاز است یک اپراتور در زمان روشن بودن دستگاه خشک کن بالاسر دستگاه قرار گیرد تا دما مربوطه هر چند وقت یکبار بصورت دستی کم و زیاد نماید تا محصول دچار سوختگی و خرابی نشود. در دستگاه های اتومات این مسئله توسط خود سیستم بصورت اتوماتیک و کنترل دما که نیاز است بالا و پایین شود توسط کنترلر هوشمند مرکزی دستگاه انجام می شود و دیگر نیازی به قراردادن اپراتور برای کنترل دستگاه نیست و تمام کار ها بدون دخالت دست انجام می شود.

اتومات بودن دستگاه خشک کن مسلما بی آنکه محصول نهایی بسوزد و نیمه خشک شود باعث تولیدیک میوه و سبزیجات خشک شده ی یکدست می شود و روی کیفیت محصول تولید شده این موضوع تاثیر دو چندانی خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما