فروش دستگاه خشک کن میوه

فروش انواع دستگاه خشک کن میوه و سبزی

دستگاه های خشک کن میوه و سبزی در انواع و مدل های مختلفی تولید می شود که هر کدام براساس ظرفیتی که دارد به فروش می رسد. در میان همه ی روش ها، امروزه تنها روشی که برای بسیاری از کشور ها و سازمان ها ارجعیت دارد برای تولید یک محصول خشک، کنار گذاشتن روش های سنتی و استفاده از ماشین آلات و ابزار ها برای تولید محصولات خشک است.

دلیل عمده ی تایید دستگاه های خشک کن فقط به دلیل سرعت و یا کیفیت بالا ی آنها نیست بلکه دلیل مهم آن خشک کردن محصولاتی حساس مثل میوه و سبزی که به صورت مستقیم با سلامت ما در ارتباط هستند، در یک محیط کنترل شده بهداشتی و به دور از هر گونه باکتری و میکروب است. در واقع کار اصلی دستگاه های خشک کن تولید یک محصول سلامت و مورد تایید بهداشت است.

البته در سالهای اخیر دستگاه های جدیدی روانه بازار شدند که توانایی بیشتری به آنها افزوده شده و می توانند کارها را با دقت و کیفیت بالاتری انجام دهند که نمونه ی بارز آنها مدل های مایکروویو و یا دستگاه های خشک کن فریزدرایر است. البته نوع محصول اهمیت زیادی در انتخاب خشک کردن مناسب آن کار دارد.

فروش انواع دستگاه خشک کن میوه و سبزی

انواع دستگاه های خشک کن میوه و سبزی

دستگاه خشک کن که یکی از ملزومات اصلی برای تولید میوه و سبزی خشک شده است در مدل و نسل های مختلفی تولید شده اند که هر کدام دارای خصوصیاتی است که مزیت و برتری نسبت به مدل دیگر دارند. دستگاه های خشک کن همواره از سه سوخت برق، گاز و گازوئیل می توانند استفاده کنند. در واقع نوع سوخت دستگاه هیچ تاثیری روی کیفیت محصول نخواهد گذاشت و فقط بسته به منطقه ای می خواهد در آنجا راه اندازی شود از سوختی که آن منطقه دارد استفاده می شود.

دستگاه های خشک کن را می توان به دو دسته ی کابینی و تونلی تقسیم نمود. مدل های کابینی دارای سینی هایی برای جا دادن میوه و سبزیجات هستند و با وزش باد گرم بین سینی ها، محصول خشک می شود و در انتها یک محصول یکدست که توسط گردش هوای گرم یکنواخت تولید شده اند.

دسته دوم خشک کن ها تونلی است که در دو مدل گازی (باد گرم) و مایکروویو ساخته می شود. این دستگاه ها قیمت بیشتر نسبت به مدل کابینی دارند و محصول دیگر روی سینی قرار نمی گیرد بلکه روی نواری که طراحی شده قرار گرفته و بصورت دوار وارد تونل خشک کن شده و بعد از طی زمانی مشخص خشک شده بیرون می آید.

در مدل مایکروویو هم عملکرد به همین شکل است اما فناوری که در خشک کردن میوه و سبزی استفاده می شود باد گرم نبود و اشعله ای بوده که می تواند در سریعترین زمان میوه و سبزی را خشک نماید.

فروش انواع دستگاه خشک کن میوه و سبزی

فروش دستگاه خشک کن میوه و سبزی

این روزها بیشتر میوه و سبزی ها برای خشک کردن با دستگاه آماده می شوند و حتی باغداران کمتر تمایل به فروش خام دارند و دوست دارند محصول باغشان را با قیمت بالاتری به فروش برسانند به همین دلیل به سراغ تهیه و کار با دستگاه های خشک کن آماده اند.

دستگاه های خشک کن میوه و سبزی الزاما فقط برای تولید محصول خشک شده این دو نیست بلکه از این دستگاه می توان مواد غذایی دیگری هم خشک نمود و عملکرد دستگاه بر مبنا همه کاره بودن است.

نکته ای که در زمان خرید دستگاه خشک کن بسیار با اهمیت است، کیفیت خشک کردن و ظرفیت دستگاه است. این دو مولفه در کنار هم باعث سود آوری دو چندان شما خواهد شد.

کیفیت دستگاه خشک کن را می توان با دانستن مولفه های فنی دستگاه پی برد و در مورد ظرفیت هم می توان گفت تعداد سینی دستگاه خشک کن با ظرفیت واقعی دستگاه رابطه ی مستقیمی دارد و بر این مبنا تعیین خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما