خرید دستگاه خشک کن سبزی

خرید دستگاه خشک کن گوجه و پیاز تمام اتومات

آیا دستگاه خشک کن گوجه و پیاز با هم فرق می کنند؟ با خرید دستگاه خشک کن اتومات می توانیم دو محصول گوجه و پیاز را همزمان خشک نماییم؟ همان طور که می دانید ایران از بزرگترین تولیدکنندگان صیفی جاتی چون گوجه و پیاز می باشد. گوجه و پیاز دو محصول باغی است که بیشترین سطح کشت زمین های کشاورزی را به خود اختصاص داده اند.

گوجه و پیاز را می توان محصول استراتژی و مورد مصرف مردم دانست و بیشتر از نیاز مردم و کشور تولید می شود.

در گوجه فرنگی میزان ضایعات بسیار بالاست و در فصل برداشت حجم زیادی از گوجه فرنگی دور ریخته می شود و یا به عنوان گوجه درجه ۲ و ۳ به کارخانجات تولید رب و سس سازی با قیمت بسیار پایینی فروخته می شود.

خرید دستگاه خشک کن گوجه و پیاز تمام اتومات

در صنعت خشکبار، به تازگی پودر و یا اسلایس گوجه و پیاز خشک شده به چشم می خورد که از میزان تقاضای خوبی برخوردار شده است.

پودر گوجه و پیاز و یا اسلایس شده خشک آن از بازار صادراتی خوبی برخوردار است و این محصول در کشور های مختلف اروپایی و عربی از مصرف کنندگان زیادی برخوردار می باشد.

کشاورزان ایرانی می توانند بجای دور ریختن گوجه فرنگی و پیاز خود، آنرا خشک نمایند و سپس با پودر کردن آن، بصورت فله ای و یا بسته بندی شده با ارزش افزوده ی بیشتری به فروش برسانند.

خرید دستگاه خشک کن گوجه

برای خشک کردن گوجه فرنگی علاوه بر دستگاه خشک کن، به دستگاه اسلایسر هم نیاز داریم. کار اسلایسر، خرد کردن گوجه فرنگی به شکل دایره ای و یا بیضی است.

در واقع برای خشک کردن هر نوع میوه ای و حتی گوجه فرنگی نیاز است که آنرا ابتدا خرد نماییم سپس خشک نماییم.

هدف از خرد کردن گوجه فرنگی اینکه راحت تر آن را خشک نماییم و تمام بافت گوجه یکنواخت خشک شود. مرحله بعد قراردادن گوجه ها داخل دستگاه خشک کن است.

دستگاه خشک کن که دارای عملکرد خوبی در زمینه خشک کردن باشد می تواند تمام سینی های گوجه فرنگی را یکنواخت خشک نمایید.

در واقع پیش شرط خرید دستگاه خشک کن، کیفیت خشک کردن است که بتواند محصولات را بصورت یکنواخت و به دور از دور ریخت خشک نماید.

لازم می دانم این موضوع را به اطلاع مشتریان برسانم که دستگاه های خشک کن گوجه قابلیت خشک کردن محصولات دیگر چون پیاز، سبزی و میوه جات هم دارند و فقط برای خشک کردن گوجه نمی باشد.

خرید دستگاه خشک کن گوجه و پیاز تمام اتومات

خرید دستگاه خشک کن پیاز

دستگاه خشک کن پیاز همان دستگاهی است که گوجه فرنگی در آن خشک می شود.

در مدل دستگاه های جدید به دلیل داشتن فن تخلیه هوا و رطوبت، در زمان خشک کردن محصولاتی چون پیاز و سیر که دارای بو هستند و اگر دستگاه تخلیه هوا نداشته باشند، باعث می شود که این بود در داخل دستگاه بماند و دستگاه این بو پیاز را جذب خود نماید و در این دستگاه دیگر امکان خشک کردن میوه و سبزیجات نیست چون بو را به خود می گیرند.

همواره داشتن فن تخلیه هوا و رطوبت از اصلی ترین مزیت های دستگاه خشک کن است.

پیاز قبل از قرارگیری در دستگاه خشک کن همانند گوجه فرنگی باید توسط اسلایسر خرد شود تا بتوان بر روی سینی قرار داد و خشک نمود. پیاز هایی که عموما با دستگاه خشک می کنند از رنگ های سفید و زرد می باشند و از پیاز قرمز برای خشک کردن استفاده نمی کنند.

دستگاه های خشک کن پیاز را در مدت بسیار کوتاهی یعنی در ۵ تا ۶ ساعت زمان می برد تا کاملا خشک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما